KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Türkoğlu Meslek Yüksekokulu

Öğrencilerimizin Dikkatine!-20.03.2020

Sevgili öğrenciler,

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışık olmadığımız zamanlar yaşanmaktadır. Bu süreçte hepimize büyük fedakarlıklar düşmektedir. Kimi zaman da bazı zorluklarla karşılaşılacaktır. Eğitim öğretim dönemimizde büyük kayıplar yaşanmaması için uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim programlarımızı yürütme kararı alınmıştır. Bu yeni düzenlemeye hızla uyum sağlayacağınıza inanıyoruz.

Uzaktan Eğitim ile ilgili esaslar şu şekildedir:

  • 23 Mart Pazartesi günü önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki tüm programlarda uzaktan eğitimle eğitim-öğretim faaliyetlerine tekrar başlanacaktır.
  • Dersler Eğitim Yönetim Sistemi (eys.ksu.edu.tr) üzerinden yürütülecektir. Sistem üzerinde sistemin kullanımı ile ilgili gerekli eğitim materyalleri bulunmaktadır.
  • Dersler haftalık ders programına uygun olarak yapılacaktır.
  • Uzaktan eğitim derslerinde eş zamanlı (canlı - senkron) ya da eş zamanlı olmayan (asenkron) yöntemler kullanılabilecektir. Eş zamanlı yapılan derslerde Eğitim Yönetim Sisteminde bulunan sanal sınıf üzerinden dersler canlı olarak işlenecek, bunun yanında ders notu, sunum vb destekleyici dijital materyaller de kullanılacaktır. Eş zamanlı yapılmayan derslerde dijital materyallerin yanı sıra serbest zamanda çekilecek olan ders anlatım videoları sisteme yüklenerek öğrencilerin kullanımına sunulacaktır.
  • Dersler hem teorik anlatım hem de uygulama içeriyorsa, teorik kısmı uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek, içerik açısından uygulama kısmı uzaktan eğitim yöntemiyle verilmeye uygunsa uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek, değilse uygulama kısmı daha sonra açıklanacak takvim kapsamında tamamlanacaktır.
  • Tamamen uygulama içeren ve uzaktan eğitimle yapılması mümkün olmayan dersler daha sonra açıklanacak takvim kapsamında tamamlanacaktır.
  • Ara sınavlar uzaktan çevrimiçi yöntemlerle yapılacaktır. Ara sınav takvimi, yıl sonu sınavlarının nasıl yapılacağı ve takvimi daha sonra alınacak kararla bildirilecektir.

Uzaktan Eğitim Portalı Adresi: http://uzem.ksu.edu.tr/

UZaktan Eğitim Sistemi Giriş Sayfası : https://eys.ksu.edu.tr/Account/LoginBefore