KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Türkoğlu Meslek Yüksekokulu

AFET Yönetimi Topluluğu Öğrencilerine Kapıçam Tabiat Parkı VE Extrem Park Etkinliği-09.12.2019

Meslek Yüksekokulumuz Afet Yönetimi Topluluğu ve Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 28.11.2019 tarihinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda topluluk üyesi öğrenci ve hocalarımız katılım sağlamıştır. Etkinlik Afet Yönetimi Topluluğu üyesi olan öğrencilerimizin Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından yürütülen “AFAD Gönüllüsü” projesine katılım sağlamaları ve gerekli görüşmeler neticesinde planlanmış ve Topluluk üyelerine Kapıçam Tabiat Parkında afet ve acil durumlarla alakalı sıralı eğitimler sunulmuş ve akabinde topluluk üyelerimiz Extrem Park’ta çeşitli parkur ve eğitim alanlarında uygulamalar yaparak eğitim çok daha etkili ve eğlenceli bir halde tamamlanmıştır.

            Sponsorluğunu Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün yaptığı etkinliğe katılan öğrencilerimiz aldıkları eğitimlerin ve uygulama alanlarının hem eğitici hem de eğlenceli olduğunu ifade ederek memnuniyetlerini ifade etti.

            Etkinlikle alakalı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can bilgi alarak öğrencilerimizin bu denli güzel faaliyetlerin içerisinde yer almasının önemine değinerek memnuniyetini ifade etmiş ayrıca başta öğrencilerimiz olmak üzere düzenleme ve uygulama sürecinde emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ve selamlarını iletti.

            Afet Yönetimi Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa Ağahan bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan üniversitemize, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, katılım sağlayan kıymetli hocalarımıza ve değerli öğrencilerimize teşekkür etti. Afetlere karşı hazırlıklı olmanın önemine dikkat çeken Ağahan afet farkındalığını artırması hedeflenen çalışmalara devam ettiklerini ve bu projelere yenilerinin ekleneceğini ifade etti.

            Gerçekleştirilen etkinliğe katılım sağlayan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri etkinlikten memnuniyetlerini ifade ederek etkinliğin istenen hedefe ulaşmasından memnun olduklarını ifade etti.

Etkinliğe bizzat katılarak destek veren Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya Kocabaş topluluk danışman ve üyelerini azim ve isteklilikleri noktasında teşekkür ederek öğrencilerimizin bu tarz kıymetli etkinliklerde yer almasından son derece memnuniyet duyduğunu ve her zaman destekçi olduğunu yineleyerek, topluluk üyesi öğrencilerimizin artık etkinlikleri yönlendirici ve planlayıcı kimlik kazanmalarının gurur verici olduğu ifade etti.

Katılım ve desteklerini esirgemeyen Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Öğretim Elemanları Öğr. Gör. Elif Bahar Duran, Öğr. Gör. Hasan Gezer, Öğr. Gör. Mehmet Ahraz, Öğr. Gör. Merve Kaya, Öğr. Gör. Musa Balkaya, Öğr. Gör. Selahattin Taylan, Öğr. Gör Tayfun Kara’a ve değerli öğrencilerimize topluluk adına teşekkür ederiz.