KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Türkoğlu Meslek Yüksekokulu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü “Geleceğe nefes ol” Fidan dikim etkinliği-14.11.2019


Türkoğlu Meslek Yüksekokulumuzda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" sloganıyla 11 Kasımda 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ağaç dikimi etkinliğinde 7 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Zekeriya PAK, Genel Sekreterimiz Doç.Dr. Fatih TİYEK ve Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya KOCABAŞ’ın ev sahipliğini yaptığı etkinlik, Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz SALTAŞ, İlçe Belediye Başkanı Osman OKUMUŞ, Cumhuriyet Savcısı Damla Neriman KUYUDEŞEN, İlimiz Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fatih YOLDAŞ, Park ve Bahçeler Şube Müdürü Serkan KAR, Engelliler Şube Müdürü Tuğba GÖKÇEN, ilçe protokol üyeleri ve siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Meslek Yüksekokulumuz personeli ve öğrencileri ile ilçemiz ortaöğretim öğrencilerinin yoğun katılımıyla şenlik havasında gerçekleştirildi.

Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya KOCABAŞ, öncelikle etkinliğin gerçekleştirilmesinde ön hazırlıkları yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, İlçemiz Orman İşletme Şefliği ve Türkoğlu Belediyesi ve çalışanları ile fidanları toprakla buluşturan 7'den 70'e etkinlikte yer alan 1300'ü aşkın katılımcıya teşekkür etti.